logo
dividerآرشیو اخبارdividerجلسه معاون پژوهشی و رییس بخش کشت بافت پژوهشگاه با رییس و اعضای هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی
جلسه معاون پژوهشی و رییس بخش کشت بافت پژوهشگاه با رییس و اعضای هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی
جلسه معاون پژوهشی و رییس بخش کشت بافت پژوهشگاه با رییس و اعضای هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی

 

 

دکتر عنایتی شریعت پناهی معاون محترم پژوهشی و دکتر ضرغامی رییس محترم بخش کشت بافت پژوهشگاه ضمن بازدید و برگزاری جلسات تخصصی روند امور پژوهشی پژوهشکده صنایع غذایی را بررسی کردند.

 

به گزارش رابط روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی، در این جلسه ابتدا دکتر حجازی رئیس پژوهشکده و اعضای هیات علمی، توضیحاتی در خصوص وضعیت طرح ها و پروژه های در حال اجرا و پروژه­های پایان یافته که منجر به فناوری شده بودند ارائه دادند. سپس آقای دکتر عنایتی شریعت پناهی با تشریح سیاست های پژوهشی پژوهشگاه در جهت اثربخشی هرچه بیشتر پژوهشگاه در بخش کشاورزی کشور نسبت به تجاری سازی فناوری ها و نیز پایلوت سازی فناوری­های ایجاد شده در سطح آزمایشگاهی تاکید کردند و از اعضای هیات علمی و محققین پژوهشکده بابت دستاوردهای بدست آمده تقدیر و قدردانی نمودند. در ادامه هر یک از اعضای هیات علمی و محققین توضیحاتی در خصوص طرح­ها و پروژه های پیشنهادی جدید ارائه نمودند که پس از بررسی و تبادل نظر برخی از آن ها مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد نسبت به تهیه و آپلود طرح و پروژه های مربوطه در سامانه سمپات اقدام لازم از سوی مجریان صورت پذیرد.

همچنین آقای دکتر ضرغامی به صورت اختصاصی از آزمایشگاه و فیتوترون بخش کشت بافت بازدید نموده و از نزدیک با دستاوردهای این بخش آشنا شدند و نسبت به همکاری بیشتر در پروژه­ های آتی تاکید کردند.

در پایان جلسه ایشان و همراهان از بخش­های مختلف پژوهشکده، گلخانه پیشرفته تحقیقاتی و دستاوردهای مهم پژوهشکده از جمله پروژه ملی مشترک در خصوص بهره‌برداری از حرارت و دودهای خروجی سیستم DG-CHP جهت پرورش جلبک‌ و گیاه و همچنین طرح به ­نژادی گراس های علوفه ای بازدید کردند.

      

© تمامی حقوق برای پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک